На сьогодні в Україні, як і в усьому світі відбувається процес активного розвитку цивільної авіації і кількість польотів повітряних суден (особливо по міжнародних повітряних трасах) зросла продовжує зростати. Як би нам не хотілося, але експлуатація повітряного транспорту пов'язана з виникненням особливих ситуацій в польоті, які можуть призводити до авіакатастроф. Згідно з керівними документами цивільної авіації України і документам міжнародної організації цивільної авіації ICAO, міжнародні польоти над територією держави дозволяється виконувати тільки при забезпеченні аварійного обслуговування повітряного руху та пошуково-рятувального забезпечення польотів.

З 2001 року льотна академія проводить підготовку курсантів за спеціалізацією «Аварійне обслуговування та безпека на авіаційному транспорті».

Перелік дисциплін кафедри:

-          Організація і технологія проведення пошуково-рятувальних робіт;
-          Аварійно-рятувальне обладнання;
-          Авіаційна безпека в аеропортових комплексах;
-          Технічні засоби контролю на безпеку;
-          Митне забезпечення міжнародних перевезень;
-          Організація роботи координаційних центрів пошуку та рятування;
-          Основи автономного існування та виживання;
-          Основи медицини катастроф;
-          Пожежна безпека повітряних суден та об’єктів аеропортового комплексу;
-          Гірська та водна рятувальна підготовка.

Можливості працевлаштування:

-          координаційні центри пошуку та рятування;
-          служби аварійно-рятувального та протипожежного  забезпечення в аеропортах, аеродромах, злітно-посадкових майданчиків;
-          служби авіаційної безпеки в аеропортових комплексах;
-          авіакомпанії, авіапідприємства;
-          авіаційні пошуково-рятувальні бази;
-          найкраща база для працевлаштування бортпровідником повітряного судна;
-          місцеві аварійно-рятувальні служби;
-          навчально-тренувальні  центри з авіаційної безпеки та пошуку і рятування;
-          робота в гуманітарних, стабілізуючих та  миротворчих місіях по всьому світу в авіакомпанії «Українські вертольоти».

Завідувач кафедри.
Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна 1991 р. Спеціальність: «Фізичне виховання».
Тема та рік захисту докторської дисертації – «Теоретично і методичні засади забезпечення якості професійної підготовки курсантів льотних навчальних закладів в умовах євроінтеграції», 2015 р.
Доктор педагогічних наук, 13.00.04 Теорія і методика професійної освіти, Тема дисертації: «Теоретичні і методичні засади формування професійної надійності фахівців з аварійного обслуговування та безпека на авіаційному транспорті», присвоєно за кафедрою фізичної та психофізіологічної підготовки Класичний приватний університет м. Запоріжжя. 01.07.2016 рік.
Диплом: ДД № 005685
Коло наукових інтересів: Дослідження проблеми формування професійної надійності майбутніх фахівців з АО і БАТ.
Доцент.
Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна, 1990 р. Спеціальність : «Математика, фізика».
Кандидат біологічних наук, 03.00.05 - Ботаніка. Тема дисертації:«Структурна організація рослинних угрупувань західних районів Криворізького залізорудного басейну. Стан та прогноз розвитку». Диплом ДК №017905.
Доцент кафедри безпеки авіації. Атестат 12ДЦ №046456
Коло наукових інтересів: Дослідження здоров’я зберігаючих технологій в процесі підготовки операторів складних систем; забезпечення безпеки життєдіяльності людини в контексті сталого розвитку.
Доцент.
Державна льотна академія України, 2007 р. Спеціальність: «Обслуговування повітряного руху». Кандидат педагогічних наук. 13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти. Тема дисертації: «Формування професійної готовності майбутніх диспетчерів координаційного центру пошуку та рятування». Диплом ДК № 031376 від 29.09.2015 р. м. Харків
Коло наукових інтересів: Дослідження проблеми підвищення ефективності забезпечення авіаційного пошуку і рятування в Україні; професійна підготовка майбутніх фахівців з пошуку і рятування; формування професійної готовності майбутніх диспетчерів координаційного центру пошуку і рятування; порівняльний аналіз професійної діяльності і підготовки фахівців з проведення пошуково-рятувальних робіт в Україні та Королівстві Норвегія.
Cтарший викладач.
Харківський державний університет ім. О.М. Горького, 1981 р. Спеціальність : «Радіофізика і електроніка».
Коло наукових інтересів: Дослідження інтеграції новітніх технічних засобів контролю на безпеку в пункти перед польотного догляду пасажирів, багажу та вантажів.
Cтарший викладач.
Ворошиловградське вище училище штурманів, 1990 р. Спеціальність: «Штурманська тактична авіація».
Коло наукових інтересів: Дослідження особливостей використання технічних засобів митного контролю.
Cтарший викладач.
Державна льотна академія України, 2008 р. Спеціальність: «Обслуговування повітряного руху». Коло наукових інтересів: Дослідження проблеми автономного виживання людини в екстремальних умовах природного середовища; проблеми захисту цивільної авіації від Актів незаконного втручання.
Cтарший викладач.
Куйбишевський медичний інститут 1984 р. Спеціальність: Лікувально-профілактична справа Кваліфікація за дипломом: Військовий лікар.
Коло наукових інтересів: Наукові і практичні основи підвищення ефективності системи надання ПП аварійно-рятівними підрозділами на місці авіаційної події.
Викладач.
Державна льотна академія України, 2011 р. Спеціальність : «Обслуговування повітряного руху». Дослідження методів оптимізації маршрутів евакуації постраждалих внаслідок авіаційних подій. Коло наукових інтересів: Удосконалення методів підготовки екіпажів ПС до дій, що пов’язані з виконанням вимушених посадок на водну поверхню.
Старший лаборант