Міжнародне стажування науково-педагогічних працівників Льотної академії Національного авіаційного університету 

Науково-педагогічні працівники Льотної академії НАУ в кількості 31 особи після вдалого завершення програми міжнародного онлайн стажування «Моделі та технології виховання у міжнародних освітніх практиках університетів», що проводилося з 13 по 25 травня 2021 року на запрошення Національного Інституту Вищої освіти Європи спільно з освітньою онлайн-платформою SKLAD, отримали Міжнародні Сертифікати.

В рамках онлайн стажування науково-педагогічні працівники Льотної академії НАУ ознайомились з досвідом роботи в сфері вищої освіти Каліфорнійського університету в Санта Круз (США), Університету Барселони (Іспанія), Мадридського Політехнічного Університету (Іспанія), Університету Берліна (Німеччина), Європейського університету Віадріна (Німеччина), Університетського Коледжу Лондона (Великобританія), Гданського Університету (Польща), Університету Миколи Коперніка (Польща) та інших ЗВО Європи.

Організаторами міжнародного онлайн-стажування від Льотної академії НАУ були: методист Г.Г.Тухарь  та начальник Навчально-наукового центру Міжнародної освіти та співробітництва А.В. Колесник.

Вітаємо всіх учасників з успішним завершенням стажування та отриманням міжнародних сертифікатів!

Льотна академія НАУ взяла участь у Міжнародному «Тижні інновацій-2021» Білоруської державної авіаційної академії 

В період з 15.03  по 19.03.2021 року у Білоруській державній авіаційній академії (БДАА) відбувся захід під назвою «Тиждень інновацій-2021», до участі в якому була запрошена і Льотна академія НАУ. Викладачі та курсанти академії провели 2 лекції у форматі онлайн на платформі MicrosoftTeam для слухачів Білоруської авіаційної академії. Організацією взаємодії займалися співробітники кафедри інформаційних технологій та Навчально-наукового центру міжнародної освіти та співробітництва (К.В. Суркова, К.В. Долгоєрова, Н.М. Соменко).

18.03.2021 заняття було присвячене одному з найбільш динамічних та інноваційних напрямків розвитку сучасного світу – безпілотним літальним апаратам. Інженери з експлуатації безпілотників Центру БПЛА ЛА НАУ Володимир Барвінок, Едуард Бачко, а також курсант 5 курсу факультету ЛЕ та ОПР Богдан Каплун провели онлайн-лекцію на тему «Матеріально-технічне забезпечення професійної підготовки спеціалістів з БПЛА». В лекції взяли участь курсанти 3 курсу БДАА, що навчаються за спеціальностями:

- Технічна експлуатація повітряних суден і двигунів

- Безпілотні авіаційні комплекси (за напрямками)

- Безпілотні авіаційні комплекси (цивільної авіації)

- Технічна експлуатація безпілотних авіаційних комплексів

Куратором заходу зі сторони БДАА виступив завідуючий кафедрою повітряних суден та двигунів Ліпінський А.І.

Впродовж заняття наші лектори розповіли про:

-   актуальність використання та розвиток БПЛА в Україні;

-   правила використання повітряного простору в Україні;

-   співробітництво Льотної академії НАУ з партнерами у напрямках розвитку БПЛА;

-   Центр БПЛА академії, напрями його роботи;

-   аудиторне та технічне забезпечення професійної підготовки фахівців з БПЛА..

19.03.2021 з лекцією на тему «Конструкція перспективних літаючих апаратів» виступила старший викладач кафедри авіаційної техніки, кандидат педагогічних наук Черноглазова Ганна Віталіївна. Слухачами були курсанти військового факультету 3-4 курсів, а також курсанти відділення середньої спеціальної освіти. Куратором лекції від Білоруської академії був заступник начальника з навчальної та наукової роботи командування військового факультету Белекало І.Й.

В ході заняття лектор розповіла про:

-   характеристики та застосування в авіації композиційних та керамічних композиційних матеріалів;

-   розвиток нанотехнологій та використання їх можливостей в літакобудуванні та експлуатації авіаційної техніки;

-   види біопалива, способи їх отримання та застосування при авіаційних перевезеннях;

-   американський та європейський досвід створення електричних літаків, демонстраторів та електрифікованих силових установок у контексті збільшення ефективності використання літальних апаратів.

Представники БДАА висловили подяку за цікавий матеріал і сподівання на подальшу співпрацю, зокрема у напрямку вивчення та розробки безпілотних літальних апаратів, та готовність провести онлайн лекції в рамках обміну досвідом між двома авіаційними закладами вищої освіти.