4 жовтня в Донецькому національному технічному університеті в Покровське відбулося урочисте відкриття всеукраїнського освітнього проекту «Авіатор 2019». Він проводиться увосьме. Мета конкурсу - дати можливість студентам знайти застосування своїм ідеям і знанням, мотивувати амбітну і цілеспрямовану молодь розвивати вітчизняні промисловість і економіку.

«Авіатор 2019» складається з чотирьох відбіркових етапів: розв’язання задач з точних наук; тестування з теорії та історії авіаційної галузі; перевірки знань з технічного англійського; презентації власної розробки. Потенційні конкурсанти повинні зареєструватися на сторінці в Фейсбуці до 13 листопада. У проекті можуть взяти участь студенти денної форми навчання і молоді фахівці (від 17 до 25 років включно).

Журі «Авіатора» традиційно очолив відомий авіаконструктор Дмитро Ківа. Разом з експертами авіаційної галузі він визначить сто переможців, які в червні 2019 року відвідають галузевий форум International Paris Air Show Le Bourget 2019 у Франції, побачать інновації та новинки, ознайомляться з трендами сезону.

Щорічно «Авіатор» розширює географію вузів-учасників, до нього приєднуються технічні навчальні заклади по всій Україні. Викладачі з гордістю говорять, що участь і перемога їх студентів в конкурсі з яскравою восьмирічної історією - це престижно і почесно. «Конкурсантам цього року треба буде пройти складні тестування, їх очікує висока конкуренція. Мене особливо радує готовність наших студентів підтвердити свої знання. Я помітив, що завдяки конкурсу вони стали активніше на заняттях, цікавляться предметами і питаннями, що виходять за межі лекційного курсу », - розповів ректор Донецького національного технічного університету Ярослав Ляшок.

Нагадаємо, в «Авіаторові 2018» зареєструвалося близько 8 000 студентів з 50 вищих навчальних закладів країни. Сто переможців конкурсу відвідали авіасалон Farnborough International Airshow 2018 у Великобританії. Крім форуму, вони побували в парку розваг Thorpe Park. Кращих учасників нинішнього сезону очікує візит в Діснейленд.