30 березня 2019 року на базі Льотної академії Національного авіаційного університету відбувся Чемпіонат Кіровоградської області зі спортивного туризму. Це змагання з індивідульної туристської техніки в закритих приміщеннях, які проводяться окремо серед юнаків і дівчат, є й командний залік. Академія вперше приймала такі змагання.

Близько 40 учасників, 11 команд з Кропивницького, Бобринця, Помічної, Новгородки взяли участь в змаганнях. Дистанція змагань складалася з 3-х ділянок – кваліфікаційної, основної та фінальної. Ідея дистанції – від подолання простих перешкод до найскладніших. Перші дві частини дистанції відбулися на базі навчально-тренувального науково-дослідного центру пошуку та рятування (ауд. 103 першого корпусу). Учасники долали перешкоди за допомогою підвішеної мотузки (маятником), умовне болото по жердинах, спуск-підйом по вертикальних перилах, траверс скельної ділянки, навісну переправу, переправу по паралельних мотузках, демонстрували вміння в'язати туристські вузли. Найбільш вправні учасники, які вклалися у визначений суддями контрольний час виходили до фіналу – це 8 чоловіків та 3 дівчат.

Фінальна ділянка була обладнана в спортивному залі першого корпусу і включала подолання етапів, пов'язаних з рятувальними роботами в туризмі. Учасник (учасниця) сам наводив крутопохилу переправу, здійснював підйом по вертикальних перилах, піднімав умовно потерпілого із тріщини, транспортував його по крутопохилій переправі, спускався сам. Як відзначив головний суддя змагань, суддя міжнародної категорії, президент Кіровоградської обласної федерації спортивного туризму Олександр Колотуха – «Федерація з деяким авансом надала академії право проведення таких змагань – ще не всі туристські етапи можуть бути встановлені. Але параметри залу достатні, а найголовніше – це бажання академії розвивати цей напрямок з точки зору розвитку навичок пошуку та рятування, можливостей спортивного туризму, скелелазіння, які й відіграли вирішальну роль». І дійсно змагання відбулися на високому спортивному рівні, дистанція відповідала четвертому класу змагань.

Переможцями змагань стали Набок Євген з кропивницького турклубу «Про Трек» серед чоловіків та Ткачьова Марина з ЦДПУ ім. В. Винниченка серед жінок, в командному заліку перемогла команда Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Вперше в змаганнях такого рівня брала участь команда Льотної академії (тренер – аспірант академії Микола Олексин) і посіла достойне 6 місце серед 11 команд.

Серед учасників змагань кафедрою менеджменту, економіки, права та туризму та кафедрою пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки була проведена профорієнтаційна робота зі вступу бажаючих до лав академії.

Цінні призи для нагородження переможців надала кропивницька фірма «Про Трек» (директор – О. Бродовий).

Інформацію надав О.Колотуха