Якість професійної підготовки фахівців з пошуку та рятування багато в чому залежить від того, наскільки ефективно і достовірно навчально-тренувальні заняття моделюють специфічні умови майбутньої діяльності. Навчально-тренувальний науково-дослідний центр пошуку і рятування, який сьогодні створюється в льотній академії відповідно до європейської практики і стандартів, повинен вирішити задачу формування всього спектру навичок і вмінь, необхідних для роботи рятувальником. Крім того, тут же передбачене тренування майбутніх пілотів діям, які забезпечують безпеку екіпажу і пасажирів при вимушеному приземленні поза аеродромом і навичкам виживання в різних географічних умовах.

На сьогодні центр, який створюється, має в своєму розпорядженні соціально - побутову інфраструктуру, зали, класи і полігони з природними зонами, що дозволяють моделювати специфічні умови аварійного приземлення літаків різного класу поза аеродромом: водоймою, лісовим масивом, місцевістю, що дозволяє моделювати фрагменти гірських, промислових та інших об'єктів. У складі центру функціонують такі спеціалізовані підрозділи:

- кафедра пошуку, рятування та авіаційної безпеки;

- тренажерний комплекс аварійно-рятувальних робіт, що включає: тренажерний зал відпрацювання процедур аварійної евакуації та застосування аварійно-рятувального обладнання, тренажерний зал верхолазної підготовки, клас медичної допомоги, тренажерний зал відпрацювання процедур вилучення постраждалих з аварійних транспортних засобів та надання медичної допомоги, тренажерний зал відпрацювання процедур евакуації, пошуку та вилучення постраждалих з повітряного судна середнього класу;

- підрозділ пошуково-рятувальних собак;

- навчальний полігон відпрацювання навичок пошуку та рятування в завалах;

- навчально-тренувальний полігон автономного існування, виживання, пошуку та рятування на суші і на водній поверхні.

У процесі створення тренажерний комплекс спеціальної фізичної та психофізіологічної підготовки членів аварійно-рятувальних команд і тренажерний комплекс «Лабіринт».

Фахівці КЛА НАУ працюють над вдосконаленням наявних можливостей центру та активно розвивають партнерські відносини із зацікавленими організаціями та інстанціями.

Створені і працюють громадські організації «Клуб Екстремаль» і «Клуб службової авіаційної кінології», а так само спільний з ГО «Червоний хрест» волонтерський загін першої допомоги.